DBS prusinovice s.r.o. - úvodní stránka

TechnologieFormátování, olepování hran a vrtání jsou základní strojní operace při výrobě nábytku.

   Formátování (řezání na pile) je operace, při které vznikají z celkem neforemných (2,07x2,80m), ovšem povrchově upravených stolářských materiálů přířezy žádaného formátu, z kterých se nábytek skládá.
K tomu nám spolehlivě slouží formátovací pila ELMO F45, vlajková loď prestižního německého výrobce dřevoobráděcích strojů Altendorf, vybavená elektronickým pohonem všech agregátů, včetně obou pravítek. Ovládáná pomocí dvanácti palcového dotykového displeje nebo z počítačů v síti a harmonizovaná s programy na tvorbu nářezových plánů.

Formátovací pila ALTENDORF F45 ELMO

       Olepování hran je následující operace, při které se exponovaná místa řezů překrývají hranou, zpravidla stejného desénu jako je přířez, ovšem s možností výběru tloušťky hrany. Tloušťka hrany a volba jejího materiálu zásadně ovlivňuje trvanlivost nábytku. Není to rozhodující položka z hlediska celkové ceny, proto by jí měla být věnována patřičná pozornost. Je třeba podotknout, že neplatí pravidlo: čím tlustší, tím lepší.
Naše průběžná olepovačka hran Holzher SPRINT 1317-2 je určena pro kompletní opracování podélných i svislých hran, včetně rohů při čtyřstranném olepování, plus zarovnávání hrany dílce před olepením předfrézováním.
Opracovává lamino, ABS, dýhové, umakartové hrany a masivní nákližky  tloušťky 0,5 - 8mm a výšky 50mm.

Olepovačka hran HOLZHER SPRINT 1317-2

 


Při vrtání vznikají všechny potřebné otvory k sestavení nábytku a instalaci veškerého kování. Pro rychlost a zaručenou přesnost používáme profesionální obráběcí centrum od firmy Blum PRO-CENTER.

Blum PRO-CENTER


Ceny těchto operací jsou obsahem ceníku, který je k dispozici v kanceláři společnosti nebo jej na vyžádání posíláme elektronickou poštou.

Pro nové zákazníky jsme na telefonu vždy připraveni zodpovědět všechny dotazy a každou zakázku předem nacenit.

Máme dlouhodobou zkušenost, že patříme v této oblasti služeb spíše do vyšší cenové kategorie (jedná se o jednotky procent), ale co se týče přesnosti, kvality, rychlosti a nízkých cen materiálů patříme právem na špici poskytovatelů těchto služeb.

 


DBS Prusinovice s.r.o.© 2008 DBS Prusinovice s.r.o.
všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com